Страница 1 от 1

Octavia 2007 Парното духа студено

Публикувано: 06.10.2023, 14:20:25
от alxndr999
ИзображениеИзображениеИзображение

Здравейте колеги, наскоро наследих 2007 шкода октавия 2 и имам следния проблем. Парното духа студено, независимо на каква температура е нагласено когато духа към стъклото и към водача (снимка 1). В момента духа топло само когато е нагласено на макс (26 градуса) в позицията да духа към стъклото и към краката едновременно (снимка 2), в момента в който се мръдне малко по-нагоре, за по-ниска температура, джойстика дори със сантиметър си духа студено. Единствената позиция в която реално може да се гласи температурата и работи нормално парното е само към краката да духа, там реално се чувства като движа джойстика за температурата как става по-студено и по-топло.
Чува се и тракане на някоя от клапите от време на време. Четох че обикновено моторчето на клапата v71

От София съм, моля препоръчайте ми някой професионален сервиз, с който ще свършим работа в рамките на работен ден.

Климатикът работи на 100% безпроблемно

Допълнителна информация:

Колата е само на 86000км има доста живот пред нея.
Април месец 2023 бях в представителството на Шкода поради друг проблем, който го разрешиха, но тогава на диагностиката не излезна да има някъде проблем с парното. 27 септември бях там, обясних го на маняка, който ме прие само, за да ми вземат 40лв за връщане на заводски настройки като ми твърдеше, като ми я предаде, че сега работи както трябва което въобще не е така и не смятам че има смисъл да си губя времето с тях.

Допълнителен контекст е че от периода 2016-2022 колата седеше паркирана, с изключен акумулатор и се ползваше 1 месец в годината лятото. От 2023 я карам всекидневно и ми се иска да оправя това за 100% функционалност на колата.

Octavia 2007 Парното духа студено

Публикувано: 06.10.2023, 14:38:34
от zzankov
Ще те насоча към Стефан от сервиз Елбатрон. Намират се в Лозен.